Biografia

“I pojawiła się ta niezwykła polska skrzypaczka Magdalena Langman. Dama drobnej postury z wielkim darem muzycznym, wkroczyła pewnie, mocnym dźwiękiem, pewną ręką, grając celnie, precyzyjnie i wyraziście …”

  Jeffrey James, Carnegie Hall Concert Review

(“SoundWordSight” Magazine)
FLAK1951_m

MAGDALENA LANGMAN

Magdalena Langman urodziła się w 1992 roku w Gdańsku. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku. Absolwentka ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie Prof. Jana Staniendy. W roku 2013 – 2014 była uczennicą Accademia Santa Cecilia w Bergamo we Włoszech w klasie Prof. Pavla Vernikova. W 2017 roku otrzymała dyplom Master of Art Haute Ecole de Musique w Lozannie, gdzie kształciła się w mistrzowskiej klasie Prof. Renaud Capuçon. W 2019 roku ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Prof. Konstantego Andrzeja Kulki.

Od 2016 roku jest członkiem orkiestry Sinfonietta de Lausanne w Szwajcarii. Bierze również udział w wielu innych projektach koncertowych, głównie na terenie Szwajcarii i Niemiec, m.in.: Karajan Academy of the Berliner Philharmoniker, European Philharmonic of Switzerland, Ensemble Symphonique Neuchâtel, Orchestre du Festival du Jura.

Brała udział w wielu mistrzowskich kursach muzycznych, gdzie miała przyjemność pracować z najwybitniejszymi artystami, m.in..
Summer Academy of the International Chamber Music Festival Allegro Vivo Horn, Austria (prof. Igor Petrushevski), Easter Violin Masterclass Blonay, Szwajcaria (Prof. P. Vernikov), Violin Masterclass Bergamo we Włoszech (Prof. P. Vernikov), Moritzburg Festival Academy (Moritzburg, Niemcy), Music Festival and Masterclass
w Pile (Prof. B. Nizioł) oraz Summer Music Academy w Lusławicach – warsztaty z Scharoun Ensemble der Berliner Philharmoniker.
Występowała w wielu krajach Europy: w Austrii, we Włoszech, w Belgii, na Słowacji, w Niemczech (recitale na zaproszenie Deutsch – Polnische Gesellschaft Kiel e.V), we Francji, w Szwajcarii oraz w Stanach Zjednoczonych. Jest laureatką wielu nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Do najważniejszych osiągnięć należą:

2016 – I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Giovani Musicisti – Citta di Treviso” we Włoszech
2014 roku – I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym EUPlay w Genui (w duecie Impression, wspólnie z pianistką Klaudyną Ochwat).
2012 – III nagroda na Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Solistów Dr. Richard Bellon (Sulzbach, Niemcy)
2011– otrzymanie tytułu „Most Distinguished” na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym IBLA GRAND PRIZE na Sycylii. Uplasowanie się wśród laureatów, którzy otrzymali nagrodę główną – tournee po USA. Koncerty obejmowały występy w stanie Virginia, Arkansas oraz Nowy Jork – debiut w Carnegie Hall.

Magdalena jest również aktywną kameralistką. Wspólnie z triem fortepianowym regularnie występuje we Francji i Szwajcarii.
Koncertowała na Festiwalu Muzyki Kameralnej „Les Vacances de Monsieur Haydn” w La Roche Posay we Francji. W marcu 2019 roku wspólnie z Kwintetem
Smyczkowym zadebiutowała w Filharmonii Berlińskiej podczas serii koncertów Lunch Concert. W czerwcu bieżącego roku wspólnie z triem fortepianowym zagra na festiwalu Schubertiade w Sion (Szwajcaria).

Biografia skrócona